Školenie na používanie automatického externého defibrilátora

Školenie na používanie automatického externého defibrilátora

Školenie na používanie automatického externého defibrilátora

Obec Rudno nad Hronom zakúpila prístroj AED (automatický externý defibrilátor), ktorý je umiestnený na budove Obecného úradu v Rudne nad Hronom a bude prístupný nonstop pre potreby verejnosti.

Vďaka defibrilátoru môže každý občan našej obce poskytnúť účinnú prvú pomoc ešte pred príchodom záchranárov.

Napriek tomu, že defibrilátor je verejne dostupný, čo je prvý predpoklad, aby mohol byť použitý kedykoľvek, je aj plne automatický, čo znamená, že stačí dobre počúvať jeho inštrukcie a postupovať pri poskytovaní pomoci podľa jeho zvukových a vizuálnych pokynov. Je ale odporúčané absolvovať zaškolenie na použitie takéhoto prístroja, aby bol človek minimálne zorientovaný v tom, ako zariadenie použiť. Takto sa človek možno trochu zbaví stresu, ktorý by bol v prípade poskytovania pomoci pre amatéra enormný, veď ide o život!

Preto Obec Rudno nad Hronom srdečne pozýva všetkých občanov obce na praktické školenie k použitiu automatického externého defibrilátora (AED) pod vedením zodpovednej osoby zo Záchrannej služby.

Školenie bude v pondelok 10.6.2024 o 16:00 hod. v zasadačke Obecného úradu v Rudne nad Hronom. V prípade vysokej účasti bude presunuté do priestorov kultúrneho domu.

Neváhajte a využite príležitosť naučiť sa ovládať tento prístroj, čo ak vďaka tomu zachránite niekomu život?

Školenie je dobrovoľné, zadarmo a počet ľudí je neobmedzený.

Dátum vloženia: 3. 6. 2024 12:12
Dátum poslednej aktualizácie: 3. 6. 2024 12:19
Autor: Správca Webu