Welcome to Rudno nad Hronom   Click to listen highlighted text! Welcome to Rudno nad Hronom Powered By GSpeech
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Novinky

 • Rozhlas v mobile

  banner rozana sk

   
 • Spevokol Rudnianka nábor

  Ahoj, máš rád\rada ľudové piesne a slovenský folklór? Si zanietený folklórista\tka a hľadáš miesto kde by si sa realizoval\la. Pridaj sa k nám! Naučíme sa spoločne slovenské ľudové piesne, zažijeme kopu srandy či už na súťažiach, alebo vystúpeniach v rámci regionu. Na veku nezáleží, prihlásiť sa môže ktokoľvek. Pre bližšie informácie kontaktujte prosím vedúcu spevokolu. Ďakujeme a tešíme sa na Vás!

  spevokol_rudnianka

   

  Mgr. Dominika Tomášiková
  telefón: 0944 349 039
  e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

   
 • RnH v Regióne GRON

  Vedeli ste, že naša obec je členom oblastnej organizácie cestovného ruchu Región GRON

   
 • Informácie k voľbám do NR SR 2023

  Zverejnenie e-mailovej adresy

  - na doručenie oznámenia o delegovaní člena a náhradníka do okrskovej volebnej komisie pre voľby do Národnej rady SR dňa 30.09.2023

  - na doručenie žiadosti o vydanie hlasovacieho preukazu:

  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

  Rozhodnutie starostu Obce Rudno nad Hronom o utvorení volebného okrsku a určenie volebnej miestnosti

  Čítať ďalej...  
 • Modernizácia obecnej knižnice

  Nákup nových knižných regálov z verejných zdrojov podporil v rámci projektu "Modernizácia Obecnej knižnice“

  Fond na podporu umenia dotáciou vo výške 2000,00 €

  FPU logo4 bielenamodrom

   
 • Nový web strelcov

  Milí priatelia, miestny klub strelcov má novú webovú stránku. https://strelnica.rudnonadhronom.sk Privítajú vaše podnety, čo Vám na stránke chýba a chceli by ste doplniť. Vopred ďakujeme za každý zaujímavý podnet.

   
 • Kniha "Rudno nad Hronom Monografia obce"

  Oznamujeme všetkým občanom, rodákom a priaznivcom našej obce, že v roku 2021 vznikla publikácia "Rudno nad Hronom Monografia obce", ktorej vydavateľom je Obec Rudno nad Hronom.

  Čítať ďalej...  
 • "Nové čítanie"

  Do obecnej knižnice pribudlo niekoľko zaujímavých titulov. Všetci ste srdečne vítaní.

  kninica

  Čítať ďalej...  
 • Napísali o nás

  Zapojili sme sa v týždenníku MY Noviny Žiarskej kotliny do rubriky "Ako sme žili v Československu".

  Čítať ďalej...  

 

Identifikačné údaje o škole

Názov školy:

Materská škola

 

Riaditeľka MŠ:

PaedDr.. Oľga Budovcová

Učiteľka MŠ:

Marta Klongová

Typ MŠ:

Štátna

Adresa:

966 51, Rudno nad Hronom, č. 275

Telefón:

045 / 68 60 151

Prevádzková doba MŠ:

6:30 - 16:00

E-mail:

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

Údaje o zriaďovateľovi:

Obec Rudno nad Hronom

Štatutárny zástupca:

PhDr. Marián Šurjanský – starosta obce

Telefón:

045 / 68 56 253

E-mail:

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Materská škola - Rudnianske sovičky

Materská škola, ktorou objavujeme kúzlo nášho regiónu.

 • Poskytujeme predškolské vzdelávanie deťom vo veku 3-6 rokov (ako aj deťom s odloženou povinnou školskou dochádzkou a deťom so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami).
 • Osobnostne orientovaným prístupom v duchu humanizmu a demokracie poskytujeme deťom možnosti pre komplexný rozvoj osobnosti dieťaťa ako symbiózy a vyváženosti rozvoja všetkých stránok osobnosti (kognitívnej, psychomotorickej a socioemocionálnej).
 • Rozvíjame individuálne možnosti každého dieťaťa vytvorením zaujímavého a tvorivého učebného prostredia v MŠ bohatého na kultúrno – spoločenský život zameraný na ľudové zvyky a tradície. Prostredníctvom vlastného regiónu formujeme u detí  hrdosť na svoj región ako aj štát a  zároveň rozvíjame aj pozitívny vzťah  k jeho kultúrnym a prírodným hodnotám.
 • Ponúkame priestor a možnosti na vlastnú aktivitu a získavanie edukačne hodnotných skúseností prostredníctvom vlastnej sebarealizácie. Deťom poskytujeme také možnosti rozvoja, ktoré smerujú k ich rozvoju zdravej sebadôvery, k otvorenému vzťahu k druhým ľudom ako aj k svetu; vytvárame im príležitosti a situácie  hrať sa, pracovať a učiť  sa samostatne aj v spolupráci.

Charakteristika materskej školy Rudno nad Hronom

Materská škola Rudno nad Hronom sa nachádza v menej frekventovanej časti obce. Obklopuje ju tiché a krásne prírodné prostredie. Výborná poloha umožňuje vytvárať a realizovať aktivity v spojitosti s prírodou, tak podporujúc zdravý vývin detí. Výchovno-vzdelávací proces obohacujeme o prvky alternatívnej pedagogiky M. Montessori. Kladieme dôraz na individuálne potreby dieťaťa súvisiace s jeho optimálnym rozvojom.

Materská škola má bezbariérový prístup a tvarom pripomína detskú vrtuľku. Budova materskej školy bola odovzdaná do prevádzky v roku 2003. Naša materská škola poskytuje celodennú starostlivosť, na požiadanie rodičov aj poldenný pobyt detí.  Budova postupne prechádza postupnou rekonštrukciou. Trieda je členená na herne, jedáleň a spálňovú časť. Materiálno technické vybavenie triedy je na výbornej úrovni. Súčasťou MŠ je školská jedáleň, ktorá je zriadená na prípravu, výdaj, konzumáciu jedál a nápojov pre deti v čase ich pobytu v materskej škole. 

Vonkajší areál je vhodne upravený, doplnený o pieskovisko, zostavu s kĺzačkou, preliezky, záhradný domček, vhodne zabezpečený proti vniknutiu cudzích osôb a zvierat.

Na stiahnutie:

Správa o VVČ za šk. rok 2019-2020

Správa o VVČ za šk. rok 2019-2020

Správa o VVČ za šk. rok 2017-2018
Správa o VVČ za šk. rok 2016-2017
Správa o VVČ za šk. rok 2015-2016
Správa o VVČ za šk. rok 2014-2015
Správa o VVČ za šk. rok 2013-2014
Správa o VVČ za šk. rok 2012-2013
Správa o VVČ za šk. rok 2011-2012


Informácia o 2%

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech