Welcome to Rudno nad Hronom   Click to listen highlighted text! Welcome to Rudno nad Hronom Powered By GSpeech
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Novinky

 • Voľby do Európskeho parlamentu 2024

  Informácie pre voliča

  Information for the voter

   
 • Voľby prezidenta SR 2024

  Rozhodnutie starostu obce o utvorení volebného okrsku

   

  Informácie pre voliča o podmienkach práva voliť a byť volený

   

  Zverejnenie emailovej adresy

   

  Čítať ďalej...  
 • Rozhlas v mobile

  banner rozana sk

   
 • Spevokol Rudnianka nábor

  Ahoj, máš rád\rada ľudové piesne a slovenský folklór? Si zanietený folklórista\tka a hľadáš miesto kde by si sa realizoval\la. Pridaj sa k nám! Naučíme sa spoločne slovenské ľudové piesne, zažijeme kopu srandy či už na súťažiach, alebo vystúpeniach v rámci regionu. Na veku nezáleží, prihlásiť sa môže ktokoľvek. Pre bližšie informácie kontaktujte prosím vedúcu spevokolu. Ďakujeme a tešíme sa na Vás!

  spevokol_rudnianka

   

  Mgr. Dominika Tomášiková
  telefón: 0944 349 039
  e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

   
 • RnH v Regióne GRON

  Vedeli ste, že naša obec je členom oblastnej organizácie cestovného ruchu Región GRON

   
 • Informácie k voľbám do NR SR 2023

  Zápisnica OVK o priebehu a výsledku hlasovania vo voľbách do NR SR 30.09.2023 v Rudne nad Hronom

   

  Zverejnenie e-mailovej adresy

  - na doručenie oznámenia o delegovaní člena a náhradníka do okrskovej volebnej komisie pre voľby do Národnej rady SR dňa 30.09.2023

  - na doručenie žiadosti o vydanie hlasovacieho preukazu:

  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

  Rozhodnutie starostu Obce Rudno nad Hronom o utvorení volebného okrsku a určenie volebnej miestnosti

  Čítať ďalej...  
 • Modernizácia obecnej knižnice

  Nákup nových knižných regálov z verejných zdrojov podporil v rámci projektu "Modernizácia Obecnej knižnice“

  Fond na podporu umenia dotáciou vo výške 2000,00 €

  FPU logo4 bielenamodrom

   
 • Nový web strelcov

  Milí priatelia, miestny klub strelcov má novú webovú stránku. https://strelnica.rudnonadhronom.sk Privítajú vaše podnety, čo Vám na stránke chýba a chceli by ste doplniť. Vopred ďakujeme za každý zaujímavý podnet.

   
 • Kniha "Rudno nad Hronom Monografia obce"

  Oznamujeme všetkým občanom, rodákom a priaznivcom našej obce, že v roku 2021 vznikla publikácia "Rudno nad Hronom Monografia obce", ktorej vydavateľom je Obec Rudno nad Hronom.

  Čítať ďalej...  
 • "Nové čítanie"

  Do obecnej knižnice pribudlo niekoľko zaujímavých titulov. Všetci ste srdečne vítaní.

  kninica

  Čítať ďalej...  

Dobrý deň vážení občania,

     v tomto roku Obec Rudno nad Hronom pristúpila k zmene evidencie odpadov z dôvodu legislatívnych zmien v oblasti odpadového hospodárstva a pripravovanej zmeny prechodu na množstevný zber komunálneho odpadu. Z tohto dôvodu boli označované čipmi aj zberné nádoby na komunálny odpad.

 

Snímanie smetných nádob pomocou týchto čipov je len v skúšobnej prevádzke, preto Vás prosíme naďalej používať do konca roka 2023 kupóny vydané obcou na tento kalendárny rok, avšak od januára 2024 sa už papierové kupóny využívať nebudú a plne ich nahradí čip, ktorým máte označenú zbernú nádobu.

K tejto zmene evidencie odpadov patrí aj označovanie separovaného odpadu, ktoré takisto ako čip na zbernej nádobe bude slúžiť na evidenciu odpadov. V tomto roku je prechod na označovanie separovaného odpadu tiež len v skúšobnej prevádzke, napriek tomu Vás žiadame, aby ste s označovaním separovaného odpadu začali čo najskôr, nakoľko od januára 2024 bude aj označovanie tohto odpadu v zmysle pripravovaného Všeobecne záväzného nariadenia obce Rudno nad Hronom povinné.   

     V týchto dňoch Vám zasielame lepiace štítky na označovanie zberových vriec a nádob, ktoré využívate výhradne na zber separovaného odpadu a sú farebne rozlíšené, pričom platí už zaužívané:

ŽLTÁ – PLASTY

ZELENÁ – SKLO

ORANŽOVÁ (červená) – KOMBINOVANÉ MATERIÁLY A KOVY

MODRÁ – PAPIER

Pre Vašu domácnosť je pridelený konkrétny QR/čiarový kód na označovanie odpadov, ktorý systém spáruje výlučne s Vašou domácnosťou.

Jednotlivými etiketami je potrebné označiť každé vrece so separovaným odpadom, ktoré vyložíte v deň zberu alebo je potrebné nálepkou označiť kartón alebo zberovú nádobu, ktorú používate na separovaný odpad.

Pokiaľ označujete nádobu, ktorú opakovane využívate, je potrebné ju označiť na viditeľnom mieste  a  nie je potrebné ju označovať pred každým zberom, pokým nedôjde k poškodeniu alebo odstráneniu lepiaceho štítku.

V prípade, že lepiace štítky na označovanie miniete, je potrebné sa nahlásiť na obecnom úrade osobne alebo telefonicky a štítky Vám budú bezplatne vystavené.

      Veríme, že k označovaniu lepiacimi štítkami pristúpite zodpovedne aj v skúšobnej dobe tak, aby aj Mestský podnik služieb Žarnovica, ktorý pre nás zabezpečuje zber KO aj jeho triedených zložiek mal možnosť si vyskúšať v praxi zvoz a načítavanie jednotlivých zložiek s použitím týchto štítkov a v budúcom roku by sa tak predišlo prípadným nedorozumeniam a problémom s označovaním a načítavaním triedeného odpadu. V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať osobne alebo telefonicky na 045/6856253.

Za spoluprácu ďakujem

PhDr. Marián Šurjanský, starosta obce

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech