Welcome to Rudno nad Hronom   Click to listen highlighted text! Welcome to Rudno nad Hronom Powered By GSpeech
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Novinky

 • "Nové čítanie"

  Do obecnej knižnice pribudlo niekoľko zaujímavých titulov. Všetci ste srdečne vítaní.

  kninica

  Čítať ďalej...  
 • Fara Rudno

  Milí spoluobčania, pripravili sme pre Vás stranku o našej fare v sekcii Organizácie. V prípade záujmu môžete finančne prispieť na opravu Kaplnky Srdca Panny Márie a to na farský účet SK36 0900 0000 0000 7433 7730. Vopred ďakujeme za každú pomoc.

   
 • Štatistické zisťovanie

  Štatistický úrad SR v roku 2021 realizuje na základe Nariadenia EP a rady EÚ) č. 692/2011 Zisťovanie o domácom a výjazdovom cestovnom ruchu, ktorého cieľom je zabezpečiť pravidelné informácie o účasti obyvateľov na cestovnom ruchu.

  Čítať ďalej...  
 • Ponuka SČK

  SLOVENSKÝ ČERVENÝ KRÍŽ Žiar nad Hronom ponúka:

  -antigénové a PCR testovanie

  -opatrovateľský kurz 

  Čítať ďalej...  
 • Napísali o nás

  Zapojili sme sa v týždenníku MY Noviny Žiarskej kotliny do rubriky "Ako sme žili v Československu".

  Čítať ďalej...  
 • Jazykovedné okienko

  Milí čitatelia, viacjazyčné rozhranie nášho webu je na svete. Zvoľ si svoj obľúbený jazyk z nižšie uvedeného menu a otestuj svoje znalosti.


   
 • Párty stan

  Ďakujeme spoločnosti BRIMO, ktorá nám darovala nožnicový stan 3x3.
  Budeme ho používať na rôzne obecné podujatia, ako MDD, obecné dni, trhy..atď.

  noznicovy stan 3x6

   

V dňoch od 22. 11. 2021 do 26. 11. 2021 prebieha na celom Slovensku kampaň pri príležitosti Medzinárodného dňa eliminácie násilia na ženách, ktorá je zameraná na problematiku násilia, s cieľom zvyšovať informovanosť a právne povedomie. Leták k nahliadnutiu.


Už štvrtý rok sa na Slovensku organizuje zbierka Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? Zapojte sa spolu s nami do celoslovenskej výzvy a potešme seniorov z nášho regiónu. Tento rok môžete svoje krabičky opäť odovzdávať u nás na Obecnom úrade v Rudne nad Hronom od 19.11.2021 do 02.12.2021. Darujme darček pre babičku, alebo deduška a vyčarujme im úsmev na tvári. Viac info na www.kolkolasky.sk

 

kolkolasky2021 final

 

Dokument1

Milí turisti,

radi by sme Vás touto cestou upozornili na skvelú turistickú výzvu zastrešenú organizáciou Región Gron. Zapojte sa do výzvy, získajte odmenu a aj možnosť vyhrať víkendový pobyt v kúpeľoch.

Rozhladna Haj

Termín: 17.11.2021
Čas stretnutia: 10:00h
Miesto stretnutia: Areál pútnického miesta Kohútovo
Doba trvania: cca 3 hodiny

Pripomíname občanom,

že biologicky rozložiteľný komunálny odpad je možné nosiť na spevnenú plochu pri ihrisku ŠK Rudno nad Hronom, kde je umiestnený zelený veľkokapacitný kontajner určený výhradne na zber bioodpadu. V prípade, že je kontajner naplnený, je možné bioodpad ukladať aj vedľa neho na tejto spevnenej ploche. 

Občania, ktorí majú záujem o štiepku - kompost  z tejto skládky, si z neho môžu bezplatne odobrať.

Dôrazne žiadame obyvateľov, aby pri vyvážaní bioodpadu nemiešali drevnú hmotu ako konáre a opilky zo stromov a kríkov s ostatným odpadom, ako sú  listy či pokosená tráva. Drobný odpad zo záhrad je potrebné ukladať do kontajnera na bioodpad a v prípade, že je plný tak v tesnej blízkosti vedľa neho.

bio odpad

Kompostovať možno: kvety, trávu, lístie, drevený odpad zo strihania a orezávania krovín a stromov, vypletú burinu, pozberové zvyšky z pestovania, zhnité ovocie a zeleninu, piliny, drevnú štiepku, hobliny, drevný popol, šupy z čistenia zeleniny a ovocia, kávové a čajové zvyšky, vaječné škrupiny, starý chlieb, škrupiny z orecha.

Oznamujeme občanom,

že hlavný veterinárny lekár SR vydal s účinnosťou od 03.08.2021 mimoriadne núdzové opatrenia pre postupujúci africký mor ošípaných - TU K NAHLIADNUTIU

amo foto

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech