Welcome to Rudno nad Hronom   Click to listen highlighted text! Welcome to Rudno nad Hronom Powered By GSpeech

Vážení rodičia,

voľby zástupcov z radov rodičov detí navštevujúcich MŠ v Rudne nad Hronom do RADY ŠKOLY sa uskutočnia v Materskej škole v Rudne nad Hronom dňa 16.9.2021 v čase od 14:45 do 15:45 hod. na terase pred vstupom do MŠ.

Krúžkujú sa dvaja kandidáti zákonných zástupcov detí.

Pri voľbe zástupcu rodičov do RADY ŠKOLY môžu rodičia uplatniť jeden hlas bez rozdielu počtu ich detí v MŠ.

Ak sa nezišla nadpolovičná väčšina oprávnených voličov zriaďovateľ vyhlási opakovanú voľbu, pričom pri opakovaní volieb nie je podmienkou účasť nadpolovičnej väčšiny oprávnených rodičov.

 

Srdečne Vás pozývame na 3. ročník výstupu na Drastvicu.

Stretnutie je 15. septembra 2021 o 7:30 hod. pri Obecnom úrade v Rudne nad Hronom.

drastvica plagt2021 

Každý účastník sa výstupu zúčastňuje na vlastnú zodpovednosť!

Dňa 21.8.2021 o 16:00 hod. pozývame malých aj veľkých na súťažné rodinné popoludnie Rudnianske koliesko. 

Stretneme sa na rudnianskom moste, cestou na železničnú stanicu. 

Koliesko2 1 

Dovoľujeme si Vás informovať, že v dňoch 14.-15.8.2021 sa bude konať už 9. ročník štafetového behu Od Tatier k Dunaju. Viac ako 2800 účastníkov behu bude zdolávať náročnú trať z Jasnej do Bratislavy. Trať behu vedie aj cez našu obec a účastníci behu tak budú mať možnosť spoznať aj tento pekný kút Slovenska. 

Veríme, že táto športová udalosť bude pre Vás prijemným spestrením prázdninového času, a že účastníkov povzbudíte v ich úsilí prebehnúť naprieč Slovenskom.

OTKD 06 2021 inzerce 1

 

Vážení spoluobčania,

dňa 11. júla 2021 privíta Stredné Pohronie pelotón pretekajúci cez krajiny Vyšehrádskej štvorky.

v4

Orientačný časový rozpis pretekov

Prosíme občanov o porozumenie a ústretovosť, aby v čase prejazdu pelotónu zabezpečili svoje zvieratá, nevybiehali na trať a svoje autá neparkovali na ceste vo vyznačenom čase na uvedených komunikáciách. Orientačný časový rozpis pretekov nájdete v prílohe oznamu.

Ďakujeme za ohľaduplnosť a zároveň Vás pozývame na povzbudzovanie pretekárov z bezpečnej vzdialenosti.

Vážení spoluobčania,

8.7.2021 t. j. vo štvrtok o 10:30 hod. bude v našej obci v sále kultúrneho domu zriadené mobilné očkovacie centrum Banskobystrického samosprávneho kraja, ktoré zabezpečí druhé kolo očkovania vakcínou Pfizer. Očkovanie je určené pre občanov, ktorí boli očkovaní prvou dávkou vakcíny 3.6.2021.

co

Vážení spoluobčania,

spoločnosť ESTY s.r.o. v našej obci dňa 4.6.2021 uskutoční výkup papiera a to nasledovne:

  • v čase od 16:00 hod. pred obecným úradom
  • v čase od 16:25 hod. v doline pri autobusovej zastávke

 

vykup papiera 2021 

Oznamujeme obyvateľom, že veľkokapacitné kontajnery na zber odpadu vzniknutého v dôsledku povodne budú v obci rozostavené ešte tento víkend a v pondelok budú posledný krát vyvezené. 

Obyvatelia postihnutí povodňou, ktorí by mali záujem o materiálnu pomoc, ako nábytok, oblečenie, matrace, prípadne staršie, ale funkčné elektrospotrebiče a pod., môžu kontaktovať obecný úrad na tel. č. 045/6856253, alebo 0909 234 270. Radi Vám poskytneme podľa potreby ďalšie informácie.

Žiadame občanov,

ktorí sa v dôsledku živelnej pohromy zo dňa  17.05.2021 ocitli v krízovej životnej situácii, alebo v mimoriadne nepriaznivej sociálnej situácii, aby sa dňa 25.05.2021 o 10:00h dostavili do Kultúrneho domu.

V tomto termíne im zamestnanci Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Banská Štiavnica poskytnú informácie o podmienkach a účele poskytnutia dotácie na podporu humanitárnej pomoci, ktorej schválenie spadá do kompetencie Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech